14 دیدگاه

 1. مگر نه اینکه ضعف اس پی اس اس کامپیوت گرفتن است! چرا وقتی دو متغیر بعد دارد را در لیزرل می خواهیم در مدل ران کنیم، باید اول در اس پی اس اس کامپیوت گرفته و داده ها را ساده کنیم؟ این یعنی اشتباه دیگر؟

 2. در جایی گفته شده ست که تحلیل عاملی اکتشافی با لیزرل انجام می شود. من تقریبا مطالب و جزوه ی جناب دکتر مرادی را از بر هستم و متوجه چنین موضوعی نشدم. آیا منظور بخشی از همان روش هایی است که ایشان آموزش داده اند یا خیر؟ اگر کسی آگاهی دارد لطفا بنده را نیز مطلع کند

  • سلام. بله لیزرل این کار رو انجام میده. ولی چون نسبت به نرم افزار اس پی اس اس در این بخش بسیار ضعیف هست بنابراین در همه جای دنیا از اس پی اس اس برای این کار استفاده می شود. البته در قسمت عملیات آماری لیزرل این بخش قابل مشاهده است..

   مرادی

 3. درود

  زمانی که آزمون رگرسیون دو متغیره میگیریم چه تفاوتی بین ضرایب زیر هست و از هر کدومشون کی باید تو فرمول نوشتن استفاده کنیم؟

  B-Beta

  • b ضریب رگرسیون ضریب رگرسیون استاندارد نشده است اما بتا ضریب رگرسیون استاندارد شده است مسلما هم در رگرسیون هم در معادلات ساختاری ملاک قضاوت ما حالت استاندارد ضراب است زیرا ممکن است مفاهیم و متغییرهای مختلف دارای تبعاد و مقیاسهای گوناگون باشند بنابراین تنها حالت استاندارد تصویری واقعی از تاثیر دو متغییر بر روی هم میگذارند.

 4. با سلام و خسته نباشید من در پایان نامه ام یک متغیر مستقل دارم به نام بازاریابی داخلی یک متغیر میانجی به نام قابلیت های بازاریابی که خود دارای در مولفه قابلیت نوآوری و قابلیت تبلیغات است و یک متغیر وابسته به نام عملکرد سازمانی که آن هم دارای دو مولفه عملکرد نوآوری و عملکرد بازار است . می خواهم تاثیر بازاریابی داخلی را بر قابلیت نوآوری و قابلیت تبلیغات بسنجم همچنین تاثیر قابلیت های نوآوری و قابلیت تبلیغات هم بر روی عملکرد بازار و نوآوری تک تک بسنجم همچنین تاثیر بازاریابی داخلی را هم یک بار با میانجی گری قابلیت نوآوری و یک بار هم با میانجی گری قابلیت تبلیغات روی عملکرد بسنجم آیا ما توان برای تک تک فرضیه ها از رگرسیون خطی استفاده کرد و برای بررسی تاثیر میانجی ها از رگرسیون سلسله مراتبی ممنون می شوم اگر جواب دهید

  • سلام

   به هیچ  وجه نباید از رگرسیون خطی استفاده کرد چرا که دو محدودیت عمده دارد 

   1-از سوالات میانگین می گیرد

   2-فرضیات را تک به تک برسسی می کند این ضعفهای بزرگ باعث گردیده ما در علومی غیر دقیق از ابزارهای غیر دقیق مثل رگرسیون خطی استفاده کنیم شما بسته حجم نمونه و شکل مدل و شکل توزیع داده ها می توانید از یکی از نرم افزارهای معادلات ساختاری که رگرسیون های خطی را همزمان و با در نظر گرفتن بارعاملی هر سوال حل می کند استفاده نمایید

 5. سلام

  مدلی که لیزرل به من داده بر اساس داده هام نشون میده که دوتا از سه تا رابطه معنادار نیست

  میخواستم یدونم از نظر محاسباتی این اتفاق چه زمانی میفته؟

  ینی اگر یک رابطه معنادار نباشه و بر هم اثری نداشته باشن داده های دو متغیر چه مشکلی دارن در واقع؟

  • سلام. وقتی هم بستگی بین متغیر های شما خیلی کم باشه تاثیرات شما به صورت خود به خود در لیزرل غیر معنادار می شود. این ایراد هم می تونه به حساب بیاد و هم نه. اگر داده های شما بر اساس یک پرسش نامه استاندارد که بر اساس روش دلفی درستی روایی محتوای اون تایید شده باشد جمع آوری شده باشد و نیز مدل شما بر اساس ادبیات پژوهشی درست و نه رسم مدل بدون پشتوانه باشد اون وقت این عدم معناداری ایراد نیست و تنها باید در فصل ژنجم بحث شود که چرا غیر معنادار است. ولی اگر مراحلی که گفتم و نیز سایر موارد ضروری فرایند تحقیق به درستی انجام نشده باشه، اونوقت این عدم توافق با ادبیات تحقیق اصلی کار شما یک عیب بزرگ به حساب می آید.

 6. سلام وقت بخیر
  امکانش هست که نحوه ورود داده های تلفیقی یا ترکیبی(بطور مثال 50 شرکت در 8 سال) رو در نرم افزار spss آموزش بدید؟
  با سپاس فراوان از زحمات شما

 7. با سلام و ادب
  از زحمات آقای دکتر مرادی و شیوه تدریس ایشان و همچنین سخاوت ایشان در آموزش مطالب و مباحث بی نهایت سپاسگزارم. با توجه به تجربیات بسیار زیاد بنده، از شرکت در کارگاه های متعدد در موسسات مختلف، آقای دکتر مرادی جزء معدود مدرسانی هستند که با دل و جان و با سخاوت تمام آموخته ها و تجربیات خود را به دیگران منتقل می کنند. برای ایشان و همکاران شون، طول عمر و موفقیت و سلامت آرزومندم.
  با احترام
  شجاعی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آکادمی تحلیل آماری ایران

پیوستن به کانالی آموزشی
CLOSE